fbpx

KUKEKANNUS

Tallaaluse sidekirme põletiku ehk plantaarfastsiidi tulemusel sideme kinnituskohale kandluule tekkiv väljaulatuv luunokk ehk kukekannus on sageli põhjuseks, miks kanna keskossa tekib valu, mis häirib kõndimist ja jooksmist. Vahel on inimene seetõttu sunnitud lausa lonkama või kasutama liikumiseks abivahendeid.

Kukekannusest tingitud vaeguste leevendamiseks kasutatakse mitmesuguseid võtteid nagu valu vähendavaid ravimeid, jala koormuse vähendamist, sobivaid jalanõusid jms.

Kukekannusest vabanemine on olnud tavaliselt aeganõudev protsess, kuid uuemal ajal proovitakse ühe lahendusena lööklaineteraapiat, mis võib olla hea ja kiire alternatiiv pikaajalisele valuvastase leevenduse otsimisele.

Lööklaineteraapia on unikaalne, mitteinvasiivne lahendus lihasluukonnavaludele. Teraapia kestab 10-15 minutit ja klient saab tuntava valuleevenduse juba 3-5 seansiga.

Teraapia lahustab lubjastunud fibroblaste ja sellest tulenevalt alustab biokeemilist kannuse dekaltsfitseerumist või leevendab artroosi sümptomeid.

Lööklaineteraapia on teaduslikult tõestatud metoodika, ning seda kasutatakse nii ortopeedias, spordimeditsiinis kui ka taastusravis.

Loe rohkem lööklaineteraapiast SIIT.