fbpx

KINESIOTEIPIMINE – LÕÕGASTUS PINGES LIHASTELE

Kinesioteipimine on füsioteraapias üha suuremat populaarsust koguv meetod, mis võimaldab fikseerida vigastatud või ebastabiilse kehapiirkonna ja pakub lõõgastust pinges lihastele.

Kinesioteipimine

Kinesioteipimiseks kasutatakse puuvillasest kangast ja akrüülliimist valmistatud kleepmaterjali, mille elastsus sarnaneb naha paindlikkusele. Taoline teip tagab lihastele piisava liikuvusulatuse ja hoiab samal ajal neid liigselt venimast.

Kinesioteibi materjal võimaldab teibi all oleval nahal hingata ja sobib reeglina paigaldamiseks ka allergiatundlikule nahale. Teibi paksus sarnaneb naha kõige pindmise kihiga, mis peaks tagama, et naha pinnale kinnitatuna ei häiri see inimese tavapärast olemist. Kinesioteipi võib hoida nahal kuni 5 päeva.

Kellele kinesioteipimine sobib?

Sportlased kasutavad teipimist peamiselt traumade ennetamiseks ja taastumiseks, kuid ka väga paljude muude tööde ning tegevuste juures puutuvad inimesed kokku valuliste sundasendite ning lihapingetega. Seetõttu on teipimist väga palju hakatud kasutama eriti sundasenditest tingitud lihas- ja närvivaeguste ilmnemisel kontoritöötajatel. Kinesioteipimisest on abi ka traumajärgsel taastumisel, lümfitursete korral ja isegi rasedusaegsete lihaspingete leevendamisel.

Teipimine võimaldab vigastuste korral püsida aktiivne, pakkudes tuge traumast nõrgestatud liigestele ja lihastele.

Täpsemat teavet kinesioteipimise võimalustest saab meie spetsialistidelt. Helistage 5229 228 või kirjutage info@laineravi.ee.